Siedmioletnia bogini, której nie wolno wyjść z domu

PUBLICIDAD

8edbe228d29f121e96b73ce184866463

Ubrana w tradycyjny strój i z pomalowaną twarzą, ta młoda dziewczyna jest znana jako Kumari — która, według długowiecznej tradycji, przyniesie szczęście każdemu, kto na nią spojrzy.

Kumari (co tłumaczy się jako Bogini) są wybierane w Nepalu na podstawie konkretnych standardów. Wielbiona zarówno przed buddystów, jak i hinduistów, wybrana młoda dziewczyna jest zazwyczaj w wieku od 2 do 4 lat.

Muszą również posiadać horoskop urodzeniowy, który popiera króla Nepalu. Są one badane na podstawie zgłoszonych 32 atrybutów fizycznych, w tym “rzęsy jak krowa” i “głos tak czysty jak kaczka”.

Te “boginie” muszą mieszkać z rodzicami, którzy z kolei rzucają pracę i zostają pełnowymiarowymi opiekunami Kumari, i są w stanie opuścić swoje domy, by uczestniczyć w świętych festiwalach.

Jako że stopy bogiń nigdy nie dotykają ziemi, są one zazwyczaj noszone przez rodziców, gdy muszą opuścić dom.

Jednak to, co brzmi jak honor, również oznaczało, że Yunika została pozbawiona normalnego dzieciństwa.

“Kiedy byłam Kumari, [nie wolno] mi było wychodzić na zewnątrz. Więc chodzenie po drodze, po tym, jak odeszłam z domu Kumari, było trochę niekomfortowe” – powiedziała dla Nightline obecnie 32-letnia Rashmila Shakya.

Innym wyzwaniem, które stoi przed emerytowanymi Kumari, są przesądy, które za nimi podążają. Według pani Shakya, która służyła jako Kumari przez osiem lat, mężczyzna, który poślubia kogoś takiego jak ona, umrze młodo.

Nawet premier Nepalu oddał hołd młodej Yunika, która – wraz z rządem – zapewnienia emerytury dla byłych Kumaris.

PUBLICIDAD

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*