Najdroższe transfery w historii piłki nożnej

PUBLICIDAD

1. Gareth Bale
Walijczyk, który został wybrany najlepszym piłkarzem Premier League, kosztował Real Madryt 101 milionów euro. Okazał się jednak wartym każdego grosza, odgrywając kluczową rolę w dwóch ostatnich zwycięstwach Realu w Lidze Mistrzów.

2. Cristiano Ronaldo
Jego rekord życiowy ponad 300 bramek dowodzi, że Real Madryt został w pełni spłacony – z naddatkiem i dużą ilością futbolu – za 94 milionów euro zapłaconych za przejęcie Cristiano Ronaldo z Manchesteru United. Dziś jest bez wątpienia jedną z największych legend w historii Realu Madryt i jednym z największych piłkarzy wszech czasów.

3. Gonzalo Higuaín
Swoimi 36 golami dla Napoli w Serie A w sezonie 2015-2016 argentyński napastnik przekonał Juventus do zapłacenia 90 milionów euro, aby mieć go w swoim zespole.

4. Neymar
Kontrowersyjne negocjacje z udziałem najbardziej obiecującego piłkarza na świecie, stwarzanie problemów podatkowych dla prezydentów Barcelony Bartomeu i Rosell, ojca sportowca i niego samego. Wartość transferu wynosiła podobno 87 milionów euro.

5. Luis Suárez
W 2014 roku Luis Suárez był już jednym z najlepszych graczy na świecie, choć jego kariera została naznaczona pogryzieniem Chielliniego podczas Mistrzostw Świata. Niemniej jednak udało mu się przekonać Barcelonę, że był wart 81 milionów euro, i do tej pory uzasadniał wydanie tej kwoty dużą ilością talentu i bramek.

6. James Rodriguez
Za wschodzącą gwiazdę Mistrzostw Świata 2014 Real Madryt zapłacił 80 milionów euro. Po urazach i sporadycznych występach jest on teraz regularnym rezerwowym Realu, choć miał również swój udział w dobrych chwilach drużyny.

7. Ángel Di Maria
Dla Manchesteru United nie było przeszkodą lecieć do Santiago Bernabéu, aby podpisać wart 75 milionów euro kontrakt z Fideo Di Maria, uważanym za najlepszego gracza w finale Ligi Mistrzów 2013-2014. Zaczął bardzo dobrze, ale został poważnie kontuzjowany i zaczął nieregularnie występować w końcówce sezonu z powodu swej niełatwej relacji z Louisem van Gaalem. Następnie został sprzedany do PSG w 2015 roku za niższą kwotę (65 mln €)

PUBLICIDAD

1 Comment on Najdroższe transfery w historii piłki nożnej

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*